I denna kalender visas alla tävlingar och utbildningar som arrangeras av klubb, distrikt eller av förbundet själva. Klicka på ett datum för ytterligare information om det enskilda evenemanget.

I sökfunktionen kan du söka efter olika typer av evenemang. Skriv in något av nedanstående sökord i sökrutan (Search by Keyword):
DIPLOMTÄVLING, MATCHTÄVLING eller UTBILDNING

03
Feb

MATCH- och DIPLOMTÄVLING - The Golden Girl Championship

Ansökande förening: BK Rebell Tävlingsplats: Boråshallen, Bockasjövägen 2, Borås Tävlingsledare: Raymond Husac, 073-594 54 11...
  • Boråshallen, Bockasjögatan 2, 504 30 Borås, Sverige View on Map
    2023-02-03
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    04
    Feb

    The Golden Girl Championship

    Ansökande förening: BK Rebell Tävlingsplats: Boråshallen, Bockasjövägen 2, Borås Tävlingsledare: Raymond Husac, 073-594 54 11...
  • Boråshallen, Bockasjögatan 2, 504 30 Borås, Sverige View on Map
    2023-02-04
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    05
    Feb

    The Golden Girl Championship

    Ansökande förening: BK Rebell Tävlingsplats: Boråshallen, Bockasjövägen 2, Borås Tävlingsledare: Raymond Husac, 073-594 54 11...
  • Boråshallen, Bockasjögatan 2, 504 30 Borås, Sverige View on Map
    2023-02-05
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    11
    Feb

    MATCH - och DIPLOMTÄVLING - Punch Out 5.1

    Arrangerande förening: Punch Out Boxing Club Tävlingsplats: Punch Out BC klubblokal, Datavägen 1, Askim Tävlingsledare:...
  • New Sweden Boxing Arena, Datavägen 1, Askim View on Map
    2023-02-11
    All Day Event
    11
    Feb

    DIPLOMTÄVLING - Mellansvenska Diplomserien

    Arrangerande förening: Bålsta Boxningsklubb Tävlingsplats: Bålsta Boxningsklubbs lokaler, Fabriksvägen 2, Bålsta Tävlingsledare: Erik Tegerhag, 073-738...
  • Bålsta Boxningsklubbs lokaler, Fabriksvägen 2, Bålsta View on Map
    2023-02-11
    All Day Event
    11
    Feb

    UTBILDNING - Tränarutbildning - Steg 2 Stockholm

    Kursavgift 1400:- I avgiften ingår kursmaterial i pdf (skickas i kallelsen). OBS! Deltagare som ej tillhör godkänd...
  • Stockholm, Sverige View on Map
    2023-02-11
    09:00 - 15:00
    Europe/Stockholm
    12
    Feb

    DIPLOMTÄVLING - Fighterserien del 4

    Arrangerande förening: Trelleborg Boxing Academy Tävlingsplats: Trelleborg BA:s klubblokal, Hesekillegatan 6, Trelleborg Tävlingsledare: Blagoj Kitanoski,...
  • Trelleborg BA:s klubblokal, Hesekillegatan 6, Trelleborg View on Map
    2023-02-12
    All Day Event
    12
    Feb

    UTBILDNING - Tränarutbildning steg 2 - Stockholm

    Kursavgift 1400:- I avgiften ingår kursmaterial i pdf (skickas i kallelsen).  OBS! Deltagare som ej tillhör godkänd förening...
  • Stockholm, Sverige View on Map
    2023-02-12
    09:00 - 15:00
    Europe/Stockholm
    18
    Feb

    MATCHTÄVLING - Norrländska Mästerskapen

    Arrangerande förening: Mellannorrlands Boxningsförbund Tävlingsplats: Timrå BK:s klubblokal, Vivansborg, Nygatan 99, Timrå Tävlingsledare: Benny Wadell,...
  • Timrå Boxningsklubbs lokaler, Vivansborg, Nygatan 99, Timrå View on Map
    2023-02-18
    All Day Event
    18
    Feb

    DIPLOMTÄVLING - WestCoast Atomserie

    Ansökande förening: WestCoast BC Tävlingsplats: WestCoast BC klubblokal, Nässjögatan 6, 302 46 Halmstad Tävlingsledare: Norah...
  • WestCoast BC klubblokal, Nässjögatan 6, 302 46 Halmstad View on Map
    2023-02-18
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    18
    Feb

    MATCH - och DIPLOMTÄVLING - Eastbox League

    Arrangerande förening: NBK Akilles Tävlingsplats: NBK Akilles klubblokal, Värmlandsgatan 16, Norrköping Tävlingsledare: Jonas Hjelm, 0733-61...
  • NBK Akilles klubblokal, Värmlandsgatan 16, Norrköping View on Map
    2023-02-18
    09:30 - 18:30
    Europe/Stockholm
    25
    Feb

    DIPLOMTÄVLING - Top Ten-serien Diplom

    Arrangerande förening: KK All-round Tävlingsplats: KK All-rounds klubblokal, Fabriksgatan 4, Lidköping Tävlingsledare: Lars Hermansson, 073-067...
  • KK Allround klubblokal, Fabriksgatan 4, Lidköping View on Map
    2023-02-25
    All Day Event
    25
    Feb

    UTBILDNING - Tränarutbildning Steg II i Motala

    Utbildningen är över två dagar 25-26 februari.Kursavgift 1400:- I avgiften ingår kursmaterial i pdf (skickas i...
  • BK30 Motala klubblokal, Sporthallen, Östermalmsgatan 42, Motala View on Map
    2023-02-25
    All Day Event
    25
    Feb

    DIPLOMTÄVLING - Småland-Hallands Diplomserie

    Arrangerande förening: Vaggeryds BK Tävlingsplats: Vaggeryds Sporthall, Sveavägen 2, Vaggeryd Tävlingsledare: Sören Andersson, oliverflodin@hotmail.com Tävlingstillstånd...
  • Vaggeryds Sporthall, Sveavägen 2, Vaggeryd View on Map
    2023-02-25
    All Day Event
    25
    Feb

    DIPLOMTÄVLING - Nicopiaserien 2

    Arrangerande förening: Östsvenska Boxningsförbundet Tävlingsplats: Katrineholm BK:s klubblokal, Duveholmshallen, Västgötagatan 31, Katrineholm Tävlingsledare: Jonas Hjelm,...
  • Katrineholm BK:s klubblokal, Duveholmshallen, Västgötagatan 31, Katrineholm View on Map
    2023-02-25
    10:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    11
    Mar

    MATCH- och DIPLOM - Djurgårdens Öppna månadsgala

    Arrangerande förening: Djurgårdens IF Boxning Tävlingsplats: Djurgårdens IF klubblokal, Tometbogatan 13, Stockholm Tävlingsledare: Henrik Bromfält,...
  • Djurgårdens IF Boxning, Tomtebogatan 13, Stockholm View on Map
    2023-03-11
    10:00 - 19:00
    Europe/Stockholm
    25
    Mar

    MATCH - och DIPLOM - Helges Fight Night

    Arrangerande förening: Helges Idrottsförening Tävlingsplats: Idrottshallen i Andersberg, Vinddraget 20 C, Gävle Tävlingsledare: Max Thyr,...
  • Idrottshallen i Andersberg - Vinddraget 20C, Gävle View on Map
    2023-03-25
    All Day Event
    25
    Mar

    DIPLOMTÄVLING - WestCoast Atomserie

    Ansökande förening: WestCoast BC Tävlingsplats: WestCoast BC klubblokal, Nässjögatan 6, 302 46 Halmstad Tävlingsledare: Norah...
  • WestCoast BC klubblokal, Nässjögatan 6, 302 46 Halmstad View on Map
    2023-03-25
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    25
    Mar

    DIPLOMTÄVLING - Nicopiaserien 3

    Arrangerande förening: Östsvenska Boxningsförbundet Tävlingsplats: BK30 klubblokal, Motala Sporthall, Östermalmsgatan 42, Motala Tävlingsledare: Jonas Hjelm,...
  • BK30 Motalas klubblokal, Motala Sporthall, Östermalmsgatan 42 View on Map
    2023-03-25
    10:00 - 18:00
    Europe/Stockholm
    01
    Apr

    DIPLOMTÄVLING - DIPLOM-SM

    Arrangerande förening: BK Köping och Svenska Boxningsförbundet Tävlingsplats: Köping Bad och Sport, Badvägen 3, Köping...
  • Köping Bad och Sport, Badvägen 3, Köping View on Map
    2023-04-01
    All Day Event
    15
    Apr

    DIPLOMTÄVLING - Top Ten Diplomserie

    Arrangerande förening: Vänersborgs BS Tävlingsplats: Vänersborgs BS klubblokal, Industrigatan 12, Vänerborg Tävlingsledare: Tony Gregner, 073-918...
  • Vänersborgs BS klubblokal, Industrigatan 12, Vänersborg View on Map
    2023-04-15
    All Day Event
    22
    Apr

    DIPLOMTÄVLING - Småland-Hallands Diplomserie

    Arrangerande förening: Värnamo BK Tävlingsplats: Värnamo BK:s klubblokal, Vråen Centrum, Värnamo Tävlingsledare: Anna Alexiusson, anna.alexiusson@hotmail.com...
  • Värnamo Boxningsklubb, Vråen Centrum, Värnamo View on Map
    2023-04-22
    All Day Event
    22
    Apr

    MATCH- och DIPLOMTÄVLING - Sala Sparbank Box cup

    Ansökande förening: Morgongåva BK Tävlingsplats: Heby Sporthall, Littersbovägen 2, Heby Tävlingsledare: Kermith Fredriksson, 076-137 78...
  • Heby Arena, Littersbovägen 2, 744 31 Heby, Sverige View on Map
    2023-04-22
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    23
    Apr

    MATCH - och DIPLOMTÄVLING - Sala Sparbank Box cup

    Ansökande förening: Morgongåva BK Tävlingsplats: Heby Sporthall, Littersbovägen 2, Heby Tävlingsledare: Kermith Fredriksson, 076-137 78...
  • Heby Arena, Littersbovägen 2, 744 31 Heby, Sverige View on Map
    2023-04-23
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    29
    Apr

    MATCH - och DIPLOMTÄVLING - Nordic Cup - Boxing

    Ansökande förening: Punch Out Boxingclub Tävlingsplats: New Sweden Boxing Arena, Datavägen 1, 436 32 Askim...
  • New Sweden Boxing Academy, Datavägen 1, 436 32 Askim, Sverige View on Map
    2023-04-29
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    29
    Apr

    DIPLOMTÄVLING - WestCoast Atomserie

    Ansökande förening: WestCoast BC Tävlingsplats: WestCoast BC klubblokal, Nässjögatan 6, 302 46 Halmstad Tävlingsledare: Norah...
  • WestCoast BC klubblokal, Nässjögatan 6, 302 46 Halmstad View on Map
    2023-04-29
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    29
    Apr

    DIPLOMTÄVLING - Nicopiaserien 4

    Arrangerande förening: Östsvenska Boxningsförbundet Tävlingsplats: Åtvidabergs BK:s klubblokal, Sportcentrum, Bruksgatan 1, Åtvidaberg Tävlingsledare: Jonas Hjelm,...
  • Åtvidabergs BK klubblokal, Sportcentrum, Bruksgatan 1, Åtvidaberg View on Map
    2023-04-29
    10:00 - 18:00
    Europe/Stockholm
    30
    Apr

    MATCH - och DIPLOMTÄVLING - Nordic Cup - Boxing

    Ansökande förening: Punch Out Boxingclub Tävlingsplats: New Sweden Boxing Arena, Datavägen 1, 436 32 Askim...
  • New Sweden Boxing Academy, Datavägen 1, 436 32 Askim, Sverige View on Map
    2023-04-30
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    13
    May

    DIPLOMTÄVLING - Top Ten diplomserie

    Arrangerande förening: KK All-round Tävlingsplats: KK All-round klubblokal, Fabriksgatan 4, Lidköping Tävlingsledare: Lars Hermansson, hermansson.lars@hotmail.com...
  • KK All-round klubblokal, Fabriksgatan 4, Lidköping View on Map
    2023-05-13
    All Day Event
    13
    May

    ÅRSMÖTE - SBF:s årsmöteshelg

    2023-05-13
    All Day Event
    20
    May

    MATCH - och DIPLOMTÄVLING - Fight Night på Lokomotivet

    Ansökande förening: Eskilstuna BK Tävlingsplats: Lokomotivet, Verkstadsgatan 8, 63342 Eskilstuna Tävlingsledare: Jimmy Björketidt, 076-007 81...
  • Lokomotivet, Verkstadsgatan 8, 633 42 Eskilstuna, Sverige View on Map
    2023-05-20
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    27
    May

    MATCHTÄVLING - Boxning under bron

    Ansökande förening: Stockholms AIF Tävlingsplats: Norrbackagatan 2/Atlasmuren 18 under St:Eriksbron Tävlingsledare: Jimmy Björketidt, 076-007 81...
  • Sankt Eriksbron, Sankt Eriksgatan 65, 113 32 Stockholm, Sverige View on Map
    2023-05-27
    08:00 - 17:00
    Europe/Stockholm
    27
    May

    DIPLOMTÄVLING - Nicopiaserien 5

    Arrangerande förening: Östsvenska Boxningsförbundet Tävlingsplats: KFUM Linköping klubblokal, Sporthallen, Snickaregatan 35, Linköping Tävlingsledare: Jonas Hjelm,...
  • KFUM Linköping klubblokal, Sporthallen, Snickaregatan 5, Linköping View on Map
    2023-05-27
    10:00 - 18:00
    Europe/Stockholm